Ali Çiçekli Kimdir?

◾Ali Çiçekli, 1960 yılında Hatay’da doğdu.1981 yılında Eğitim Enstitüsünden mezun olup aynı yıl İngilizce Öğretmeni olarak Bolu’da görev yaptı.

◾1982 yılında kendi isteği ile öğretmenlikten ayrılıp lojistik ve dış ticarete atıldı.1984-1996 yılları arasında Mersin’de lojistik faaliyetine devam etti.1990 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

◾1996 yılında Mersin’den İstanbul’a taşınıp lojistik faaliyetine devam etti. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Ulaştırma ve Lojistik Yüksek Lisansını tamamladı. Çiçekli, iyi derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

◾Ali Çiçekli, 2009 yılından beri İstanbul Üniversitesi Ulaştırma ve Lojistik Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yapıyor.

◾ALC Lojistik ve Dış Ticaret Ltd.Şti firmasının Yönetim Kurulu Başkanı olarak yaklaşık 39 yıldan beri lojistik sektöründe faaliyet gösteren Çiçekli, UND’de son 15 yılda Yönetim Kurulu Üyeliği, Genel Sekreterlik, Genel Saymanlık,Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.